İzmir Dikkat Eksikliği Testi

Web Dünyasından Güzel Linkler ve Önemli Siteler
sayginnlp
Mesajlar: 38
Kayıt: Cum Ağu 05, 2016 4:59 pm

İzmir Dikkat Eksikliği Testi

Mesajgönderen sayginnlp » Sal May 02, 2017 6:31 pm

Dikkat Eksikliği sorunu günümüzde çok sık rastlanan ve çok erken yaşlarda karşılaşılabilen bir sorundur. Küçük yaştaki çocukların evde ve okul içerisinde yaşıtlarına göre dikkatlerini odaklayamamaları ile başlar ve tüm hayatı üzerinde etkili olur. Özellikle okula ilk başlandığı yıllarda daha net bir şekilde gözlemlenmeye başlayan İzmir Dikkat Eksikliği sorunu çocuğun eğitim hayatındaki ilk temellerinin zayıf atılması ile sonuçlanır ve gerekli önlemler alınmadığı takdirde eğitim hayatını fazlasıyla olumsuz bir şekilde etkiler.

Dikkat Eksikliği’nin Belirtileri Nelerdir?

Okula ilk başlandığı zamanlarda aile ya da öğretmenin çocuk üzerinde yaptığı gözlemlerle belirli ipuçları elde edilebilir ancak unutulmamalıdır ki İzmir Çocuklarda Dikkat Eksikliği ile ilgili teşhis koyabilmek için mutlaka bir psikolog ya da pedagogdan destek alınması gerekir. Çocuk üzerinde gözlemlenebilecek bazı belirtiler ise şu şekildedir:

Başladıkları her işten kolayca sıkılıp bıkarlar.
Herhangi bir işe ya da oyuna dikkatlerini verme konusunda zorluk yaşarlar.
Çevresel faktörlerden çok fazla etkilenirler ve dikkatleri çok çabuk dağılır.
Verilen bir işte, derste ya da sınavda dikkatsizlik kaynaklı hatalar yaparlar.
Kendisi ile konuşurken dinlemiyormuş gibi görünür ve dikkatini size vermez.
Kişisel eşyalarını okulda ya da başka yerlerde sürekli olarak unutur ya da kaybederler.
Ödevler ya da zihinsel çaba gerektiren belirli etkinlikleri yapmakta zorlanırlar.

Dikkat Eksikliği Sadece Çocuklarda mı Görülüyor?

Dikkat Eksikliği sorunu günümüzde çocuklar üzerinde sıklıkla görülmekle birlikte yetişkinlerde de görülebilmektedir. Bunun yanı sıra günümüz dünyasında çok fazla uyarıcı olmasından dolayı özellikle çocuklarda dikkatlerini etkin bir şekilde yönetebilme problemi de sıklıkla karşılaştığımız durumlardandır.

Dikkat Eksikliği Belirtilerinden Bir Kısmı Çocuğumda Var, Ne Yapmalıyım?

Dikkat Eksikliği belirtilerinden bazılarını çocuğunuzda gözlemliyorsanız, mümkün olduğunca erken harekete geçmenizde yarar var. Çocuğunuzda gözlemlediğiniz Dikkat Eksikliği belirtileri ile ilgili uzman görüşü almak ve bilgisayar destekli İzmir Dikkat Dağınıklığı Testi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgisayar destekli dikkat testimiz uzman psikoloğumuz tarafından değerlendirilip yorumlanacak ve size en uygun yol haritası çizilecektir.

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir