Paketleme Makinaları

Web Dünyasından Güzel Linkler ve Önemli Siteler
renasmakina
Mesajlar: 1
Kayıt: Cum Kas 04, 2016 2:49 pm

Paketleme Makinaları

Mesajgönderen renasmakina » Sal Oca 31, 2017 1:45 pm

Paketleme Makinaları

Paketleme makinası; farklı iş sektörlerinde üretimi gerçekleştirilen ürünlerin, istenilen özellikteki paketlerin içerisine konulması ve ağzının kapatılarak paketlenmesini sağlayan makina çeşitleridir. Paketleme makinaları, paketleme işlemi gerçekleştirilen ürünlerin bozulmasını engellemektedir. Böylelikle paketleme makinaları ile paketleme işlemi gerçekleştirilen ürünlerin kullanım süreleri ve raf ömürleri uzamaktadır. Ürünlerin paketlenmesi için üretilmekte olan birçok farklı özellikte ve işlevde paketleme makinası bulunmaktadır. Paketleme makinası çeşitleri içerisinde; granül paketleme makinası, sıvı paketleme makinası, tablet paketleme makinası, tam otomatik çay paketleme makinası, terazili paketleme makinası, toz paketleme makinası, ultrasonik paketleme makinası, vibrasyonlu paketleme makinası ve yatay paketleme makinası gibi modeller yer almaktadır.


Resim


Paketleme makinaları, üreticiler tarafından üretimi gerçekleştirilen ürünlerin kullanım ömrünü uzatmak, daha kaliteli ve hijyenik olarak ürünleri kullanıcıya ulaştırmak, paketleme işlemlerini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için oldukça iyi bir çözümdür. Paketleme makinaları gıda, kozmetik, kimya, tarım, deterjan, plastik sanayi ve benzeri çok geniş yelpazedeki iş sektörlerinde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Paketleme makina modelleri ile toz, akışkan sıvı, yoğun akışkan sıvı, taneli, granül ve benzeri yapıdaki birçok ürünün paketleme işlemi rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Granül paketleme makinaları; taneli ürünlerin veya toz yapıdaki ürünlerin paketlenmesini sağlayan bir paketleme makinası modelidir. Granül paketleme makinası ile hayvan yemleri, zirai ilaçlar, sporcu besinleri, çocuk mamaları, bezelye, antep fıstığı ve benzeri çok çeşitli ürünlerin paketleme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Granül paketleme makinalarında paketin kapatılacağı yer belirledikten sonra tüm paketler aynı noktadan paketlenerek, hata payı ortadan kaldırılmış olur. Paketleme işlemi granül paketleme makinaları ile yapılan ürünler son derece kaliteli bir şekilde yapıştırılmakta ve kesinlikle hava almamaktadır. Böylelikle ürünler son kullanım zamanına kadar taze kalmaktadır. Granül paketleme makinalarının ürünler ile temas eden ve etmeyen tüm bölgeleri paslanmaz çelikten üretilmektedir. Böylelikle her daim istenilen hijyen sağlanabilmektedir. Granül paketleme makinaları dakikada ortalama olarak 7-15, 30-60 ve benzeri adette paketleme işlemi gerçekleştirebilmektedir. Farklı özellikteki granül paketleme makinaları 3 veya 4 köşe ya da sırttan dikiş gibi yapıştırma özelliklerine sahiptir.

Sıvı haldeki ürünlerin istenilen kaplar içerisinde muhafaza edilmesini sağlayabilmek için kullanılan makina türü sıvı paketleme makinalarıdır. Sıvı paketleme makinası ile birçok vizkositeli ve akışkan sıvının paketleme ve ambalajlama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sıvı paketleme makinası ile kullanıcılar kremleri, cilt maskelerini, şampuan, ketçap, losyon, meybuz ve benzeri türdeki çok çeşitli ürünlerin paketlemesini yapabilmektedir. Sıvı paketleme makinalarının tüm alanları paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Sıvı paketleme makinaları üretildikleri özelliklere göre farklı genişlik ve boyuttaki paketleri kolayca kapatabilmektedir. Sıvı paketleme makinası modelleri barındırdığı özelliğe göre paketleri 3 veya 4 köşeli olarak ya da sırttan dikiş ile kapatabilmektedir. Ayrıca sıvı dolum makinalarında bulunan ya da sonradan entegre edilebilen kodlama cihazları ile paketleme işlemi sırasında bazı tarihsel kodlar da ürün üzerine yazılabilmektedir. Sıvı paketleme makinaları 380W, 800W, 1180W ve benzeri makina özelliğine göre farklı güç tüketimine sahiptir.

Paketleme makinaları içerisinde yer alan bir başka makina modeli ise tablet paketleme makinasıdır. Tablet paketleme makinaları aracılığıyla kapsül, draje, tablet, düğme gibi farklı birçok ürünün paketleme işlemi yapılabilmektedir. Tablet paketleme makinaları istenilen dolum aralığına uygun olarak, şekil itibariyle sabit olan ürünleri kısa sürelerde oldukça hızlı bir şekilde paketleme yapabilmektedir. Tablet paketleme makinalarına istenildiği takdirde kodlama cihazları kolayca entegre edilebilmektedir. Oldukça kaliteli ve sağlam yapıştırma çenelerine sahip olan tablet yapıştırma makinaları ince ve kalın birçok ambalaj çeşidinde paketleme işlemini kolayca yapabilmektedir. Tablet paketleme makinalarında kullanıcı isteğine göre üzerine ayarlanabilir kesme bıçağı eklenebilmektedir. Böylelikle farklı uzunluklardaki ambalajlarda çalışılabilmektedir. Paketleme makinaları PLC kontrol ekranları ile makinanın dolum gramajı, ambalaj uzunlukları, çalışma hızı, üretim miktarı gibi bilgilerin kontrol edilebilmesini sağlamaktadır.

Tam otomatik çay paketleme makinası yine paketleme makinaları içerisinde yer alan bir başka modeldir. Tam otomatik çay paketleme makinaları ile başta çay olmak üzere kahve, glumat, baharat çeşitleri, oralet gibi toz içecekler ve benzeri ürünlerin paketleme işlemleri yapılabilmektedir. Tam otomatik çay paketleme makinalarına kullanıcılar tarafından istenildiği takdirde kodlama cihazı entegre edilebilmektedir. Böylelikle paketlemesi yapılan ürünlerin üzerlerine son kullanma tarihi, üretim tarihi, parti no ve benzeri sayısal kodlamalar yapılabilmektedir. Tam otomatik çay paketleme makinasının tüm yüzey ve alanları paslanma malzemeden üretildiği için her zaman ürün paketleme işlemlerinde istenilen hijyen sağlanabilmektedir. Tam otomatik çay paketleme makinalarının üzerinde kolay kullanıma sahip bir kontrol paneli yer almaktadır. Bu panel sayesinde ambalajların uzunlukları, makinanın çalışma hızı, üretim miktarı gibi bilgiler kolaylıkla ayarlanabilmektedir.

Terazili paketleme makinası; taneli ya da kırılgan yapıdaki ürünleri, terazi sistemi ile tartarak istenilen gramaj ve kilogramlarda hazırlayarak, otomatik olarak hazırlanmış olan paketlere doldurarak paketleme işlemini gerçekleştiren makina modelleridir. Terazili paketleme makinaları dolumu hassas olan ürünlerde doğru ve istenilen sonucun elde edilebilmesi için oldukça kullanışlıdır. Terazili paketleme makinaları ile kuru bakliyatları, şekerlemeleri, cipsleri ve benzeri birçok farklı ürünün paketleme işlemi rahatlıkla yapılabilmektedir. Terazili paketleme makinaları özelliğine göre 4’lü, 10’lu, 14’lü gibi kefe sayılarına sahip olmaktadır. Kimi terazili paketleme makinaları dakikada 10-60 adet kimi makina modelleri ise dakikada 15-70 adet paketleme işlemi gerçekleştirebilmektedir. Terazili paketleme makinaları modeline ve özelliğine göre 1-100gr, 10-1000gr veya 200-5000gr gibi farklı paketleri, rahatlıkla paketleyebilmektedir.

Paketleme makinaları içerisinde yer alan bir başka makina modeli ise toz paketleme makinasıdır. Toz paketleme makinaları ile toz halde üretilmekte olan ürünlerin istenilen paketler içerisinde kolay bir şekilde paketlenerek kullanıcıya ulaştırılmasını sağlamaktadır. Toz paketleme makinaları ile kahve, süt tozu, şeker, tuz, toz baharatlar, un, sporcu takviye besinleri, monosodyum ve benzeri oldukça farklı birçok ürünün paketleme işlemi yapılabilmektedir. Toz paketleme makinaları farklı türdeki paket çeşitlerinde ve istenilen miktarlar doğrultusunda paketleme işlemi yapılabilmesine imkan vermektedir. Toz paketleme makinalarının ürüne temas eden ve etmeyen diğer tüm yüzeyleri paslanmaz malzemelerden üretildiği için her zaman hijyenik olarak paketleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Toz paketleme makinalarının üzerinde kontrol ekranları bulunmaktadır. Bu kontrol ekranı sayesinde üretim miktarları, çalışma hızı, dolum gramajı ve benzeri birçok teknik ayar kolaylıkla yapılabilmektedir.

Ultrasonik Paketleme Makineleri, özellikle ısıya temas etmemesi gereken ürünlerin paketleme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan makina modelleridir. Ultrasonik paketleme makinası ile nem ve tozdan engellenmesi gereken, ısıya temas etmemesi gereken tüm ürünlerin paketleme işlemleri, ultrasonik yapıştırma çene kapama işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Oldukça pratik ve sessiz bir şekilde çalışan ultrasonik paketleme makinaları ile karbon tozu, ev kimyasalları, ilaçlar, nem önleyici maddeler, kimyasal plastik ürünler ve benzeri çok çeşitli ürünün paketleme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Ultrasonik paketleme makinalarına kullanıcı isteğine göre kodlama cihazı entegre edilebilmektedir. Ayrıca ultrasonik paketleme makinalarına isteğe göre eklenebilecek kesme bıçağı ile farklı uzunluklarda da çalışmalar gerçekleştirilebilmektedir. Ultrasonik paketleme makinalarında bulunan step ve servo motorları ile ambalaj firesi vermeden durma, duruş ve başlama komutları ayarlanarak, ürün kaybı yaşanması önlenmektedir. Ultrasonik paketleme makinaları şiddeti ayarlanabilir yapıştırma gücü sayesinde ince veya kalın çok çeşitli ambalaj ile sorunsuzca çalışılmasını sağlamaktadır.

Bir başka paketleme makinası modeli ise vibrasyonlu paketleme makineleridir. Vibrasyonlu paketleme makinaları fiziksel boyutları aynı olan ancak dağınık yapıdaki parçaların istenilen miktar ve oranlara göre paketlenmesine imkan vermektedir. Vibrasyonlu paketleme makinaları ile çivi, vida, somon ve benzeri ürünlerin paketleme işlemleri yapılabilmektedir. Vibrasyonlu paketleme makinalarına isteğe göre sonradan kodlama cihazı ve kesme bıçağı eklenebilmektedir. Vibrasyonlu paketleme makinaları hassas fotosel sistemi ile baskılı olan ürünlerde de rahatlıkla çalışılmasına imkan vermektedir. Vibrasyonlu paketleme makinaları derecesi ayarlanabilir yapıştırma çenelerine sahiptir. Bu özelliği ile ince ya da kalın birçok farklı ambalajda paketleme işlemi yapılabilmektedir.

Yatay paketleme makinası ile gıda, kozmetik, elektronik, aksesuar, plastik ve benzeri ürünlerin istenilen şekilde paketlenebilmesi sağlanmaktadır. Yatay paketleme makinaları ile bisküvi, sabun, şampuan, çikolata, medikal ürünler, temizlik ürünleri, elektrik malzemeleri ve benzeri birçok farklı üründe paketleme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Yatay paketleme makinaları model ve özelliği doğrultusunda ölçüm aralığı ve üretim kapasitesi olarak farklılık göstermektedir. Yatay paketleme makinalarına isteğe göre kodlama cihazı entegre edilebilmektedir. Yatay paketleme makinalarının ürüne temas eden tüm yüzeyleri paslanmaz malzemelerden üretilmektedir. Kolay kullanıma sahip PLC kontrol ekranı bulunan yatay paketleme makinalarında ambalaj uzunluğu, çalışma hızı, üretim miktarı ve benzeri bilgiler rahatça kontrol edilebilmektedir. Yatay paketleme makinaları kolay ayarlanabilen ürün besleme seperatörlerine sahiptir. böylelikle paketlenecek ürünlerin değişimleri çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Yatay paketleme makinaları hassas fotosel sistemine ve derecesi ayarlanabilir yapıştırma çenelerine sahiptir. Bu özellikleri ile hem baskılı ürünlerde de çalışılmasına hem de ince ve kalın birçok ambalaj çeşidinde paketleme yapılmasına imkan vermektedir.

Paketleme makinaları birçok farklı iş sektöründe kullanıma uygun yapısı ile çalışma zamanından tasarruf edilmesine olanak sağlamaktadır. Ayrıca iş yükünü azaltan ve iş hacmini arttıran paketleme makinaları ile ürünlerin paketleme işlemleri oldukça hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Birçok farklı iş sektörüne ait, çok çeşitli ürünlerin paketlenerek kullanıcılara ulaştırılmasını sağlayan paketleme makinası modellerini Renas Makina’dan uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz.

Kaynak: Paketleme Makinaları

“Site Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir