AÖL Açık Lise sınav sonuçları MEB'den son dakika açıklaması geldi

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

AÖL Açık Lise sınav sonuçları MEB'den son dakika açıklaması geldi

Mesajgönderen sametuzun » Pzr Haz 19, 2016 6:14 pm

Resim

AÖL Açık Lise 3.dönem sınav sonuçları MEB tarafından erişime açıldı mı? Sınava giren adaylar bu soruyu sormaya başladı. AÖL Açık lise öğrencileri bu sınavın sonuçlarını aol.meb.gov.tr adresinden 4 Temmuz tarihinde internet üzerinden öğrenebilecek. Açık Öğretim Lisesi'nde yılda 3 sınav yapılıyor ve bu sınavlar sırasıyla, Ocak, Mayıs ve Temmuz ayında yapılıyor.
AÖL öğrenci giriş sistemi ile milyonlarca öğrenci AÖL 3.dönem sınav sonuçlarının açıklanmasını beklemekte. AÖL (Açık Lise) sınavları 11-12 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi. AÖL sınav sonuçlarının 4 temmuz Pazartesi günü http://aionet.meb.gov.tr/ogr_login.aspx internet adresinden açıklanacak. AÖL (Açık Lise) programını başarı ile bitirenlere Lise diploması verilmektedir. Bu lise diploması ile üniversiteler tarafından yapılan YÖS sınavlarına veya ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS sınavlarına katılabilir. Başarılı olmaları halinde Türkiye'de üniversitelerde okuyabilirler.
AÖL AÇIK LİSE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

11-12 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirilen Açık öğretim ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı araştırılmaya başlandı. 3. Dönem AÖL sınavının sonuçları 4 Temmuz 2016 tarihinde duyurulacak. Açık öğretim ortaokulu öğrencileri bu sınavın sonuçlarını http://aionet.meb.gov.tr/ogr_login.aspx internet adresinden TC. Kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek, Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi öğrencileri ise http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresinden Öğrenci Numarası ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

“Eğitim Haberleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir