Telefonunuzu kullandığınız parmağınız diğerinden daha büyük olabilir

dearhunter
Mesajlar: 288
Kayıt: Pzr Haz 12, 2016 2:30 pm

Telefonunuzu kullandığınız parmağınız diğerinden daha büyük olabilir

Mesajgönderen dearhunter » Çrş Haz 15, 2016 5:00 am

Yeni yapılan bir çalışma özellikle baş parmağınızın diğerinden daha büyük olabileceğini iddia ediyor

Resim

Parmağınızı kontrol edin !


Çünkü yeni bir çalışma Birleşik Krallık'ta her 20 yetişkinden 1'inin telefonunu kullandığı parmağının diğerinden daha büyük olduğunu gösteriyor. Birleşik Krallık ve Türkiye'nin telefon/nüfus oranını düşünecek olursak ülkemizde belki bu oran daha yüksek olabilir. Çalışma bunun sebebinin tahmin edebileceğiniz üzere ekrana dokunma ve kaydırma gibi eylemler olduğunu gösteriyor.Bu kaydırma hareketlerinin uzun süreli olması durumunda kasların zorlanması ve genişlemesine neden olması da çalışmanın tahmini bir sonucu.

Resim

Parmaklarının diğerinden daha büyük olduğunu düşünen katılımcıların parmak büyüme artışı diğer parmaklarına nazaran tahmini %15 civarlarında. Gerçekten az bir oran değil.

Akıllı telefonlar hayatlarımızın bir parçası artık, hatta basma ve kaydrma hareketleri de hayatımızın bir parçası. Dolayısıyla vücut organlarımız da buna uyum sağlamaya çalışıyor. Ütopik bir tahminde bulunmak gerekirse belkide ilerde belki yüzyıl sonrası için torunlarımızın parmakları orantısızca gelişim göstermiş olacak, kim bilir.

“Teknoloji Haberleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir