Fiber ve AKK için Güzel Haber Geliyor!

dearhunter
Mesajlar: 288
Kayıt: Pzr Haz 12, 2016 2:30 pm

Fiber ve AKK için Güzel Haber Geliyor!

Mesajgönderen dearhunter » Cmt Ağu 13, 2016 2:14 pm

İnternet hızının yükseltilmesi için başlatılan fiber dönüşüm hareketi, gündemdeki olaylar nedeniyle duraksamıştı. Çarşamba günü, hem fiber hem de AKK için güzel haber geliyor.

Resim

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından başlatılan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın da bizzat ilgi gösterdiği fiber dönüşüm hareketi, gündemdeki olaylar nedeniyle hızını kaybetmişti. Operatörler ve sivil toplum örgütleri tarafından duyurulan toplantı, hareketin yeniden hız kazanması için umut ışığı oldu.

Kimler katılıyor?

Sektörün önemli oyuncuları Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat ile Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği üyesi şirketler, sektörün geleceğini şekillendirecek önemli bir gelişmeyi 27 Temmuz 2016 Çarşamba günü açıklamaya hazırlanıyor.

Toplantıya katılması beklenen kişiler arasında; Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Vodafone CEO’su Gökhan Öğüt, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak’ın olması bekleniyor.

Türk Telekom neden yok?

Listede sizlerin de dikkatini çekecek önemli bir eksiklik var: Türk Telekom.

Bu girişim, en geniş altyapıya sahip operatör konumunda olup, paylaşıma yanaşmak istemiyor gibi görünen Türk Telekom ile rekabete yeni bir boyut kazandırabilir.

BTK’nın Adil Kullanım Kotası’nı (AKK) bu yıl içerisinde tüketicileri sevindirecek ve beklentileri karşılayacak iyileştirme yapılacağına dair söz vermiş olması, ihtiyaç duyulan fiber altyapının gerekliliğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Bu toplantıdan, güzel haberler almayı ümit ediyoruz.

“Teknoloji Haberleri” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir