İKİZLER (21 Mayıs - 21 Haziran)

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

İKİZLER (21 Mayıs - 21 Haziran)

Mesajgönderen sametuzun » Çrş Haz 15, 2016 3:29 pm

Resim

İkizler Burcu Genel Özellikleri

İkizler burcu değişken bir yapıya sahiptir ve hava grubuna bağlıdır. Tüm burçlar arasında en çekici kişiler, İkizler burcu insanlarından çıkar. Oldukça zeki ve becerikli kişilerdir. Değişken bir yapıya sahip oldukları için çok yönlü olduklarını söylemek gerekir. Tek kişilik onlara yetmez ve bu nedenle burcun adı İkizler'dir. Akıllı ve macera seven özelliklerine denk başka bir burç oldukça zor bulunur bir durumdur. Meraklıdır ve her şeyi öğrenmek, her konuda bilgi sahibi olmak isterler. Yaptıkları her şey aniden gelişen bir durumdur ancak çoğu insan bunun önceden düşünülmüş veya planlanmış bir durum olduğunu düşünür.


Olumlu yanları: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

Olumsuz yanları: Değişken, güvenilmez, iki yüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai

İkizler Takım Yıldızı (Astronomi)
İkizler takımyıldızında, ekliptiğin güneyinde Lapus yani Tavşan bulunur. İkinci dekanatta yer alan Sirius'daki Büyük Köpek yıldızları, Mirzam, Mulphen, Wasen ve Adhora'dır. Son dekanda bir küçük köpek ya da kurt (Canis Minor) vardır. Procyon ve Al Gomeize de İkizler takımyıldızında bulunur.

İkizler Burcu Aşk

İkizler burcu insanları aşk hayatlarında ciddi beraberlik kurmaya yatkın değildir. Genel olarak yüzeysel birliktelik kurmak ve kısıtlanmamak ister. Özgürlüğüne düşkün olmaları birlikteliklerine de yansımıştır. Son derece zeki ve çekici yapıları sayesinde, istedikleri karşı cinsi elde edebilirler. Duygularını genel olarak gizli tutarlar ve aşık olduklarında kıskanç davranışlar sergileyebilirler.

Resim


Yönetici Gezegeni:Merkür
Element:Hava
Nitelik:Değişken
Uğurlu Sayıları:5, 9
Gün:Çarşamba
Uğurlu Taşı:Akik
Renk:Sarı, portakal rengi
Tarot kartı:Aşıklar
Hayvan:Parlak renkli kuşlar ve kelebekler
Bitki:Fındık,ceviz,lavanta,inci çiçeği Turmalin
Kıymetli Taş:Turmalin
Kıymetli Maden:Cıva

“Burçlar, Fallar ve Kehanetler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir