Koç Burcu (21 Mart - 19 Nisan)

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

Koç Burcu (21 Mart - 19 Nisan)

Mesajgönderen sametuzun » Çrş Haz 15, 2016 3:10 pm

Resim

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu yönetici niteliklere sahip, burçlar kuşağının en hareketli, en aceleci burcudur. Açık sözlü olması en temel özellikleri arasında bulunmaktadır. Aceleci yapılarından dolayı önce harekete geçip daha sonra düşünmeyi tercih ederler. Oldukça inatçı bir yapıya sahiptir. Sürekli yeni fikirler düşünen, her konuda yaratıcı, ancak kolay sıkılan bir yapıya sahiptirler. İlgilerini kolay dağılması olumsuz özellikleri arasında bulunur. Sürekli olarak teşvik edilirse, ancak o zaman ilgilerini bir yerde toplayabilirler. Burçlar kuşağının ilk takımyıldızı Koç’tur. Güneş, Koç burcundayken dünyaya gelen, Koç burcu insanlarının inanılmaz enerjileri vardır. Bu enerji hem fiziksel, hem de ruhsaldır. Bu özellikleri sayesinde dünyaya pozitif enerji katmayı başarırlar. Koç burcunun en temel özelliği hareketli olmaları, güler yüzlü olmaları ve çabalayıcı olmalarıdır. Kolay sinirlenir ancak kin tutmazlar. Sabırsızdır ve alışkanlıklarından kolayca vazgeçmezler. Paraya fazla önem vermezler, övgünün ve ün'ün maddiyattan daha değerli olduğunu düşünürler. Koç burcu insanlarının çevresinde kendinden daha popüler insanlar görülmez, çünkü en ünlü kişinin o olmasını ister.


Olumlu Yanları: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

Olumsuz Yanları:
Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar

Koç Takım Yıldızı (Astronomi)
Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa'dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır

Koç Burcu Aşk Hayatı

Koç burcu insanları aşk hayatında çekici, ateşli ve son derece etkileyici kişiliğe sahiptir. Sevgi dolu birliktelik yaşamayı arzu ederler. Ancak, aşk hayatları zaman zaman çelişkili olabilir. Aşk hayatlarında genel olarak otoriter bir karakter sergilerler. Aşk hayatlarında mutlaka istediğini elde etmesini bilirler. İstedikleri bir kişiyi kararlı ve sevimli yapıları sayesinde mutlaka baştan çıkarır ve elde ederler.

Resim

Yönetici Gezegeni: Mars
Element:Ateş
Nitelik:Öncü
Uğurlu Sayıları:1, 9
Gün:Salı
Uğurlu Taşı:Yakut
Renk:Kırmızı
Tarot kartı:İmparator
Hayvan:Koyun
Bitki:pars zambağı
Kıymetli Taş:Elmas
Kıymetli Maden:Demir

“Burçlar, Fallar ve Kehanetler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir