Makyaj hangi sırayla yapılmalıdır?

dearhunter
Mesajlar: 288
Kayıt: Pzr Haz 12, 2016 2:30 pm

Makyaj hangi sırayla yapılmalıdır?

Mesajgönderen dearhunter » Prş Tem 14, 2016 1:00 pm

Makyaj yapmak günlük hayat için o kadar da karmaşık bir şey değil. Zira çok az bir fondöten ve biraz ruj ile göz makyajı sayesinde günlük yaşantınız için yeterince güzel olmanız mümkün. Ancak iş özel günlere geldiği zaman bu sıradan makyajı yaparak dışarı çıkmamız pek mümkün olmuyor. Herkesin özel günler için hazırlanarak geldiği zamanlarda sizin de makyajınıza biraz özen göstermek istemeniz çok doğal.

Nemlendirici ilk sırada

Kozmetik ürünleri maalesef cildimizi kurutucu bir etkiye sahipler ve bu nedenle onları kullanmadan önce cildimize uygun nemlendiricileri sürmek gerekiyor. Bu sayede bütün bir gün boyunca makyaj altında kalan cildimiz kendini yenileme kabiliyetini devam ettirecektir. Lakin yağlı nemlendiriciler yerine hemen emilme yeteneği olan su bazlı nemlendiricileri kullanmayı unutmamalısınız.

Hemen üstüne fondöten

Nemlendiricimizi kullandıktan sonra hiç bir başka ürün kullanmadan hemen fondöteni tenimize sürmeliyiz. Böylelikle diğer malzemeleri hem daha rahat uygulayabiliyor, hem de onların fondöten sürerken zarar görmelerine engel olabiliyoruz. Dileyenler fondötenden önce birazcık pudra uygulaması da yapabilir ve böylece makyajları için bir baz oluşturabilirler.

Sırada: Göz makyajı

Rujumuz ve göz makyajımız genellikle birbirine uyumlu gider. Bu nedenle önce gözlerimizi tamamladıktan sonra ruj ile devam etmemiz, bize yeterli opsiyonları sunacaktır. Gözleriniz için aldığınız kozmetik malzemelerin de elbette zorlu koşullara dayanıklı olduklarından emin olmayı unutmayın.
Göz makyajını yaparken yanlışlıkla fondötenin üzerine malzeme gelirse, bunu hafif nemlendirilmiş bir peçete kullanarak ufak dokunuşlarla bulunduğu yerden alabilirsiniz. Fondöteni kaldırmamak için çok ince bir işçilik yapmanız gerektiğini de unutmayın.

Ruj

Rujumuzu da makyajımıza eklediğimizde artık neredeyse tamamlamış oluyoruz. Ruj seçimini biraz yüzünüzün tarzına, biraz kıyafetinize, biraz da göz makyajınıza uygun yaparsanız en güzel görünümü elde edebiliyorsunuz.

Allık en son sırada

Allığı ise en sona koyduk çünkü tahmin edebileceğiniz gibi yüzümüze en son şekli veren malzeme o. Hatta hiç allık kullanmak istemeyenler bile var. En son rötuşları allığınızla yaptıktan sonra artık dışarı çıkmaya hazırsınız.

“Moda, Bakım, Makyaj” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir