Mobil Cihazlardan Adsense Kazancımız Artık Daha Fazla

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

Mobil Cihazlardan Adsense Kazancımız Artık Daha Fazla

Mesajgönderen sametuzun » Cum Tem 01, 2016 3:01 am

Mobil Uyumlu ve Responsive Tasarımlı Siteler Mobil Cihazlardan Artık Daha Fazla Kazanç Elde EdiyorEvet arkadaşlar, hepiniz tanıksınız ki, artık elinde akıllı telefon ve benzeri mobil cihazla internete giren kullanıcı sayısı devasa bir reklam pazarı oluşturuyor. Google da bu yılın başından beri, sitelerinizi mobil uyumlu hale getirin diye bağıra bağora uyarıyor. Mobil uyumlu hale geitrmediğiniz siteleri alaşağı ederim diyor. Bunu tehdit olarak kabul ediyorsanız, ben size iyi polisi oynayarak öneride bulunayım. Üstelik kanıtlarıyla da mobil uyumlu sitelerin daha fazla kazanç elde ettiğini göstereyim. Uzağa gitmeye de gerek yok. Bugün sitemizdeki kazancı her yönden bir inceleyeyim dedim ve bakın karşıma neler çıktı?


Beni bu yazıyı hazırlamaya iten ilk görüntü aşağıdaki gibiydi:

Resim

Gördüğünüz gibi bugün şu ana kadar 2.52 TL kazanmışız Adsense ile. Bu rakamın 1.47 TL'si mobil cihazlardan gelmiş. Şimdi biraz daha yakından bakalım:

Resim

İki resme de baktığımızda %41'lik Masaüstü platformların dışındaki platformlar akıllı telefonlar ve tabletler olarak görünüyor.

Mantıkta en önemli ilkedir: Tikel önermelerden çıkarım yapılmaz...

Ama buna rağmen ben iddia ediyorum ki mobil cihazlardan elde ettiğimiz kazanç masaüstü platformlardan elde ettiğimizden fazla. Bunu sürekli takip edip konuya işleyeceğim. Bakalım bu hipotezimiz haklı çıkacak mı? Sitemizin bu testte şanslı olduğunu söyleyebilirim. Şans deyince çarkıfelek misali tesadüfi talihten bahsetmiyorum. Şans, insanın önüne çıkan fırsatlara hazır bulunuşluk durumudur. Şansın seviyesi de her ne kadar soyut bir kavram olsa da bu hazır bulunuşluluğun isabet oranına göre ortaya çıkar.

Sitemizin bu testte avantajlı durumu: Hem masaüstü platformlar için tercih ettiğimiz tema, her platforma duyarlı, hem de mobil cihazlar için farklı temamız mevcut. Mobil kullanıcıların normalde karşılarına çıkan temada pek reklam yok, masaüstü platformda karşılaştığı temadaki reklam sayısı 3 kat daha fazla. Ama mobil cihazdaki kullanıcı mobil temayı kullanmak yerine normal temayı da kullanmayı tercih edebiliyor, bu anlamda yine sıkıntı yaşamadan forum kullanımına devam edebiliyor. Bu da bize artı kazanç olarak dönüyor.

Ha amma da kazancın varmış yahu! Webmaster forumunda bu kadar az kazanç için ne çok konuştun diyebilirsiniz. Sorun değil, daha yolun başındayız arkadaşlar. Önemli olan gidişattır. Bizim sitenin arama motorlarındaki gidişatı şu ana kadar beklentilerimizin çok çok üzerinde. Bunda katkısı olan tüm arkadaşlara teşekür ederiz.

“Google Adsense” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir