Tweetler, Google'da Görünmeye Başladı

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

Tweetler, Google'da Görünmeye Başladı

Mesajgönderen sametuzun » Cum Tem 01, 2016 2:20 am

Tweetler, Google'da Görünmeye BaşladıSosyal medya çalışmalarının SEO'daki öneminden defalarca bahsettik. Bu gelişmeyl birlikte, başta Twitter olmak üzere sosyal medya kullanımının önemi daha da artıyor.

Google ile yakın zaman önce anlaşan Twitter'ın yaptığı anlaşma ile, herkese açık Tweetler, Google arama sonuçlarında görüntüleniyor. Yeni özelliğin kullanımına bugün başlandı.

Resim

En popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter, bir süredir Google ile önemli bir çalışma yürütüyor. Şubat ayında Google ile Twitter'ın yaptığı anlaşma ile, Google arama sonuçlarında tweetlerin görüntülenmesi kararlaştırılmıştı.

Tweetler, bugünden itibaren Google arama sonuçlarında

Bugün ise beklenen özelliğin kullanımına başlandı. Mobilde aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi görünen sonuçlar, aslında geçmişte de vardı.

Resim

Daha önce 2009 ve 2011 yılları arasında da Google arama sonuçlarında görünen tweetler, nedeni bilinmeyen bir şekilde arama sonuçlarından çıkarılmıştı. Bugün ise bu özelliğin kullanımına yeniden başlandı.

Buna göre herkese açık paylaşım yapan Twitter hesaplarının yaptığı paylaşımlar, alakalı aramalarda görüntülenecek.

Twitter'ın yeni özellik ile birlikte daha hızlı gelişmesi, herkese açık paylaşım yapan hesapların paylaşımlarının daha fazla görüntülenmesi bekleniyor. Bakalım arama sonuçlarında görünen Tweetler, Twitter ve Google kullanıcılarına yarayacak mı?

Caner Sönmez - ShiftDelete.Net

“Google” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir