HDP tüm Türkiye'nin zekasıyla alay etti

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

HDP tüm Türkiye'nin zekasıyla alay etti

Mesajgönderen sametuzun » Prş Haz 30, 2016 9:58 pm

HDP tüm Türkiye'nin zekasıyla alay etti
Sivillere yönelik bombalı saldırılar düzenleyen PKK'nın siyasi uzantısı HDP, "sivillere yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırılarda gerekli önlemlerin alınmadığı" iddiasıyla İçişleri Bakanı Ala hakkında gensoru önergesi verdi.

Resim

HDP, "Sokağa çıkma yasakları adı altında uygulamalar neticesinde gerçekleştirilen hak ihlalleri, mağduriyetler, yaşanan ölümler ve sivillere yönelik gerçekleştirilen bombalı saldırılarda gerekli önlemlerin alınmadığı" iddiasıyla İçişleri Bakanı Efkan Ala hakkında gensoru önergesi verdi.

Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Çağlar Demirel'in imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan önergenin gerekçesinde, "Diyarbakır, Ankara ve İstanbul'da yüzlerce insanın yaşamını yitirmesine sebep olan terör saldırısının faili olan DAİŞ ile ilgili ciddi bir soruşturma ve ceza sisteminin geliştirilmediği" savunuldu.

Gerekçede, şunlar kaydedildi:

"Ortadoğu coğrafyasına dağılmış Selefi örgütlerle oluşturulan bağlar birçok yerde deşifre olmuş, DAİŞ'in daha önce Ankara ve Diyarbakır'da en son 28 Haziran 2016 tarihinde Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirdiği saldırılara rağmen hala temkinli bir dil kullanmaya devam edilmiş, ayrıca DAİŞ de yaptığı tüm saldırıları üstlenirken, Türkiye'deki saldırıları üstlenmemek gibi bir tutum sergilemiştir.

İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın ilk elden sorumluluk makamında olduğunu tekrar hatırlatmak ve ölümler ile yıkımlardan ötürü ortaya çıkan tabloda kendisi hakkında bir gensoru önergesi vermek zarureti doğmuştur."

“Türkiye'den Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir