Windows 10'un keylogger'ını kapatmak!

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

Windows 10'un keylogger'ını kapatmak!

Mesajgönderen sametuzun » Cum Tem 01, 2016 9:50 pm

Resim


Windows 10'un cihazınızda yaptıklarınızı takip eden işlevi sizi korkutuyorsa, onu kapatabilirsiniz!

Microsoft, Windows 10'un konuşma algılama, el yazısı yazma ve yazı yazma işlevleriyle yaptıklarınızı kaydettiğini aslında itiraf ediyor. Buna Takvim ve Kişiler uygulaması da dahil. Elbette firmanın amacı, yaptıklarınızı takip ederek size daha kişisel bir deneyim sunmak ve işlevleri kullanım bilgileri doğrultusunda geliştirmek. Ancak bu durum, her kullanıcının hoşuna gitmeyebilir. Bolca zamanınız varsa Microsoft'un 17.000 kelimeden oluşan Gizlilik Şartlarınıokuyarak, bu durumla ilgili detayları keşfedebilirsiniz.

İyi olan ise keylogging (bastığınız tuşların kaydedilmesi ve Microsoft'a gönderilmesi) işlevini devre dışı bırakmanın bir yolu var. Başlat menüsünü açarak Ayarlar uygulamasını çalıştırın. Burada alt satırdaki Gizlilik simgesinin üzerine tıklayın.

"Genel" bölümüne gidin ve "Gelecekte yazı ve el yazısı özelliklerini iyileştirmemize yardım etmek için Microsoft'a yazma şeklimle ilgili bilgi gönder" seçeneğini devre dışı bırakın.

Resim

Şimdi sol taraftan "Konuşma, mürekkep oluşturma ve yazma" sayfasına tıklayın. Açılan sayfada "Beni tanımayı durdur" düğmesine tıklayarak, Windows'un konuşma, el yazısı ve yazı yazma geçmişinizi toplamasına son verin.

Gizlilik sayfasını açmışken, kamera, mikrofon, kişiler gibi diğer gizlilik ayarlarına da göz atmak isteyebilirsiniz.

“Windows” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir