Windows 7'nize Hız Katın.

sametuzun
Mesajlar: 507
Kayıt: Prş Haz 09, 2016 12:48 am

Windows 7'nize Hız Katın.

Mesajgönderen sametuzun » Cum Tem 01, 2016 9:49 pm

Merhaba Arkadaşlar. Bir kaç yöntemle Windows 7'ye nasıl hız katacağınızı anlatacağım. Benim bilgisayarımda Windows 7 olup ağır kasmalarla karşı karşıya olduğumda yaptıklarımdır şimdi bilgisayarda neredeyse hiç kasma değil takılma dahi yok.(Alıntıdır)

1-)Başlat > Denetim Masası > Arama Yerine Performans Yazın. Ardından ''Performans Bilgileri ve Araçları''na tıklayın. Soldan ''Görsel efektleri ayarla'' dedikten sonra açılan pencerede '' En iyi performans için ayarla'' seçeneğine tik koyup uygula ardından tamam diyin pencereyi kapatın.

2-) Advanced SystemCare 7'yi bilgisayarınıza indirin. indirdikten sonra internet bağlantınızı kesip bu kodlarla lisanslayabilirsiniz ;
296EB-880A1-8E79B-B0AB4
9EA02-A59E7-447AC-4CEB4
5D18F-BFFD3-A5D9E-566B4

Her gün Tara'ma alışkanlığınızı devam ettirin bilgisayarınızı her gün tarayın. Oyunlar da daha fazla verim almak için akıcı oynamak için Turbo Güç'den Oyun Kipi'ni açın. Oyun dışında bilgisayarda web vs. için İş Kipini açın. Bilgisayardan hem verim alıp hemde bilgisayarın pil ömrünü uzatmak için Ekonomi Kipi'ni açın (dizüstü için)

3-)Başlat > Arama satırına "Güç" yazın ve Güç Seçenekleri penceresinden güç planı olarak "Yüksek Performans"ı seçin ve çıkın..

4-) Başlat > Çalıştır > regedit yaz ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç.
Haaa_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Contro l\FileSystem anahtarına git;
NtfsMftZoneReservation DWORD değerine "2" değerini ver ve aynı konumdaki
NtfsDisable8dot3NameCreation DWORD değerini bul ve ona da "1" değerini ver, aynı konumdaki NtfsMemmoryUsage DWORD değerini de bul ve ona da "2" değerini ver ve çık..


Başlat > Çalıştır > regedit yaz ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç.
Haaa_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\SessionManager\Memory Management anahtarına ulaş; DisablePagingExecutive ve LargeSystemCache DWORD değerlerinin hepsine "1" değerini ver. Aynı anahtardaki ClearPageFileAtShutdown DWORD değerini ise "0" olarak ayarlayın.


Başlat > Çalıştır > regedit yaz ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç.
Windows'un önceki işletim sistemlerinde bilinen: "MenuShowDelay", yani menülerde gecikmeye neden olan ayarı hızlandırmak için;
Haaa_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop anahtarına ulaşın ve MenuShowDelay değerini "400" yerine "200" olarak değiştirin..


Başlat > Çalıştır > regedit yaz ve Kayıt Defteri Düzenleyicisini aç.
Windows 7'de pencere önizlemelerini hızlandırmak için;
Haaa_CURRENT_USER\Control Panel\Mouse anahtarına ulaşın ve MouseHoverTime değerini "400" yerine "200" olarak değiştirin..


Optimize Hard Drives Behaviour on Idle performans ipucu;


Regedit 'i açın ve Haaa_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\OptimalLayout
anahtarına ulaşın.
Değer adı EnableAutoLayout olan DWORD değerini "1" olarak ayarlayın ve işlem tamam.


Başlat > Çalıştır > cmd yaz ve Komut Sistemini aç. AUTOCHK süresini azaltmak için komut sistemine,
CHKNTFS/T:4 yaz ve onayla. Komut sisteminden çık..


Başlat > Çalıştır > msconfig yaz Hizmet Yapılandırmasını aç.
Önyükleme sekmesine gelerek oradaki Gelişmş Seçeneklere tıkla. İşlemci Sayısı onay kutusuna işaretle ve ne kadar işlemcin varsa, örneğin; bende 2 olduğu için 2 yaptım. Tamam & Uygula ve çık..

Umarım İşinize Yarar .

“Windows” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir