Android VPN Kurma!

dearhunter

Android VPN Kurma!

Mesajgönderen dearhunter » Prş Tem 14, 2016 2:10 am

Öncelikle VPN Nedir?

VPN, Virtual Private Network'ün, yani Sanal Özel Ağ‘ın kısaltmasıdır. VPN sayesinde ağlara uzaktan erişim sağlanır. VPN sanal bir ağ uzantısı oluşturduğu için, VPN kullanarak ağa bağlanan bir cihaz, fiziksel olarak bağlıymış gibi o ağ üzerinden veri alışverişinde bulunabilir. Kısacası Virtual Private Network (VPN), İnternet ya da başka bir açık ağ üzerinden özel bir ağa bağlanmayı sağlayan bir bağlantı çeşididir.
Daha fazla bilgi için: TIK

YANİ BAŞKA BİR YERDEN İNTERNETE GİRMİŞ GİBİ GÖZÜKÜYORSUNUZ.

Başlamadan önce NOT: Konunun altlarına doğru vereceğim linke bulunan VPN Sunucularının şifresi devamlı değişmektedir. 2-3 günde bir kontrol ediniz.
Başlamadan önce NOT2: Benim telefonum LG, Android 5.0.2 Genelde bütün Androidler bu menü sayfasına benzerdir.

ADIM 1: Ayarlar'a giriyoruz. İnternet Paylaşımı ve Ağlar seçeneğine tıklıyoruz.

Resim

Adım 2: VPN Seçeneğine tıklıyoruz

Resim

Adım 3: İlk boşluna VPN ismi, ikinciye ise sunucu adresini giriyoruz. Daha fazla bilgi için

Resim

Adım 4: Gösterilen şekilde dolduruyoruz. Eğer başka adresler girmek isterseniz BKZ: Son fotoğraf.

Resim

Adım 5: Kayıt ettiğimiz VPN'e tıklıyoruz.

Resim

Adım 6: Kullanıcı adı ve şifreyi giriyoruz. Kullanıcı adı ve şifreyi öğrenmek için BKZ: Son fotoğraf.

Resim

Adım 7: Ve Bağlandık ! Bildirim panelindeki anahtar işareti VPN'in etkin olduğunu gösterir.

Resim

Adım 8: VPN'in kullanıcı adı ve şifresini bulma. Google'a "vpnbook" yazıyoruz.

Resim

Adım 9: İlk Çıkan Siteye Tıklıyoruz.

Resim

Adım 10: Free OpenVPN Account'a tıklıyoruz (üyelik vb. istemiyor)

Resim

Adım 11: Birazcık aşağıya iniyoruz ve :

Resim

Ben ilk serveri kullanmanızı öneriyorum. Adım 4'teki 2. yere euro217.vpnbook.com yazmak yerine diğerlerini de yazabilirsiniz. 3.'den sonrası hızlı web'de surf yapmak içindir. İndirme hızları yavaştır. Dediğim gibi birinci'yi kullanmanız tavsiyemdir. Fotoğrafın en altında ise Adım 6'da gireceğiniz kullanıcı adı ve şifre bulunmaktadır. Şifre devamlı değişmektedir, 2-3 günde bir kontrol ediniz.

NOT: VPN çok fazla yönlendirdiği için internet hızı biraz düşebilir.

Alıntıdır.

“Android” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir