Steam’den Nasıl Oyun Satın Alınır? (Resimli Anlatım)

admin
Site Admin

Steam’den Nasıl Oyun Satın Alınır? (Resimli Anlatım)

Mesajgönderen admin » Pzt Haz 13, 2016 9:32 pm

Resim

Oyun dünyasının Steam, Origin ve uPlay gibi platformlara taşınmasının ardından oyuncular bu store’lardan nasıl oyun satın alabileceğini araştırıyor. Bu yazımız size Steam’den oyun satın alırken yardımcı niteliğinde olacak.

Resim

1.) İlk olarak Steam‘i Açalım

Resim

2.) Kayıtlı değilsek hesap oluştur diyoruz, kayıtlı isek bilgilerimizi girip Giriş‘e basıyoruz.

Resim

3.) Giriş yaptığımızda karşımıza ilk olarak kütüphanemiz geliyor. Buradan yukarıdaki mağaza yazısına tıklayıp oyun kataloğunu açıyoruz.

Resim

4.) Mağaza’da dolaşıp oyun fırsatlarına ve indirimlere bakabilirsiniz.

Resim

5.) Ben anasayfada sağ taraftaki Hafta Sonu Fırsatı köşesindeki Democracy 3 oyununu seçtim. Oyun gördüğünüz üzere 24.99 dolardan 8.49 dolara düşmüş. Buraya tıklıyoruz.

Resim

6.) Şimdi burada oyun hakkında pek çok bilgi var. Oyunun ekran görüntüleri, videosu, sürümü, çıkış tarihi, dil desteği, kategorisi gibi çeşitli seçenekler var. Bunları iyice okuyup öyle karar verin.

Resim

7.) Oyunu beğendiyseniz aşağıya inip sepete ekle diyin. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir konu var. Bazen steam bazen de yapımcılar bütün oyunlarını veya oyunların bütün DLC‘lerini toplayıp bir paket yapıyor. Bu da tabii ki çok daha avantajlı bir durum. Geçen günlerde Valve bütün oyunlarını içeren 24 oyunluk bir seti 24 dolara satışa çıkardı. Sepete ekle butonunun hemen altında bu tarz seçenekleri de görüp tıklayabilirsiniz

Resim

8.) Burada steam sizi sepetinize götürüyor ve 2 seçenek sunuyor. Kendim için satın al veya Hediye olarak satın al. Burada hangi işlemi yapmak istiyorsanız onu seçip devam edin.

Resim

9.) Bu aşamada ödeme yönteminizi seçiyorsunuz. 7 ödeme seçeneği var bunlar PayPal, Webmoney, Visa, Master Card, American Express, Discover ve JCB

Resim

10.) Kesinlikle Paypal’ı öneriyorum. Kısaca, bir sorun yaşadığınızda paranızı size geri veren en güvenli kuruluştur paypal.

Resim

11.) Paypal bu aşamada güvenlik için bizi kendi sitesine yönlendiriyor. Önemli olan bir diğer husus ise yukarıda adres çubuğunda yeşil bir bağlantı yani SSL ile korunduğunuzdan emin olun. Hem steam’de hemde paypal’da. Aslında bütün internet alışverişlerinizde bağlantınızın korumalı SSL olduğundan emin olun.

Resim

12.) Paypal adresimizi giriyoruz ve sonrasında devam’a tıklıyoruz.

Resim

13.) Steam bizi son işlem için tekrar kendi sitesine yönlendiriyor. Paranızın hesabınızdan çekilmeden önceki son aşamadır bu. Bilgileri okuyup satın al’a tıklıyoruz.

Resim

14.) Steam alışverişimiz için bize teşekkür ediyor ve bizi detay sayfasına götürüyor. İsterseniz aşağıya inerek makbuzunuzu yazdırın ya da oyunu bilgisayarınıza yüklemek için tekrar yukarıdan Kütüphane sekmesine tıklayın.

Resim
Resim

15.) Gördüğünüz üzere oyun burada kütüphanemizde gözüküyor. Hemen sağ taraftan yükleye tıklıyoruz.

Resim

Resim

16.) Oyun için biligileri burada görebilirsiniz ileri diyerek geçebilirsiniz.

Resim
Resim
Resim

17.) İndirme burada başlıyor. İstediğiniz zaman duraklatıp 2 gün sonra kaldığınız yerden devam ettirebilirsiniz. İndirme hakkında daha detaylı bilgi almak için “İndiriliyor” linkine tıklayıp süreci gözetleyebilirsiniz.

Resim
Resim

Bu yazımızda size detaylı ve görselli bir şekilde steam’den nasıl oyun indirebileceğinizi anlattım, umarım beğenmişsinizdir ve yardımcı olmuştur. Bu şekilde bazı istekleriniz olursa aşağıdan yorumda belirtebilirsiniz.

“Steam” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir