Karabüyü Sura Statüleri Nasıl Verilmelidir?

dearhunter
Mesajlar: 288
Kayıt: Pzr Haz 12, 2016 2:30 pm

Karabüyü Sura Statüleri Nasıl Verilmelidir?

Mesajgönderen dearhunter » Cmt Tem 09, 2016 11:38 pm

azı oyunlarda 91. seviyeden sonra statü gelmez. Fakat yeni sınırların 127 ve 250 olarak yükseltilmesinden dolayı kimi serverlerde son seviyeye kadar statü gelmektedir. Hem klasik 91 statü dağılımı hem de son seviyeye kadar statü gelen serverlerde karabüyü suralar için dağılım şu şekildedir;

VIT: 90(120, 127..)
INT: 90(120, 127..)
STR: geri kalan hepsi
DEX: 90(120, 127..)
INT ya da zeka,
karabüyülerin tüm yeteneklerine etki eden beceri yükselticidir.. VIT karanlık kürenin hasarını yükseltir ve her VIT statüsü için karakteriniz 40hp ve 1savunma kazanır. Karabüyülerin ilk iki 90’ını INT ve VIT olarak seçmelidir. Son olarak DEX 90lanmalı ve ardından kalanlar ise STRye harcanmalıdır.
PvP serverler için statü dağılımı için bir sıralama vermek gerekirse INT->VIT->DEX->STR şeklinde gitmek doğru ve karabüyülerin kasması sıranda hız kazanmasına uygun şekil olur. Karabüyü suraların saldırı değeri düşük ve becerileri kasmaya uygun değildir. Bu nedenle büyülü silah sura ile kasıp daha sonra karabüyüye dönmenin mümkün olduğu serverlerde daima büyülü silah ile başlamak daha mantıklıdır.

TR’de ise dağılım VIT<->INT->DEX->STR şeklindedir. İtemlerin ve karakterimizin itemlerinin niteliklerine göre dengeli bir şekilde INT ve HP’yi arttırmalıyız. Eğer daha önceden elimizde para veya güzel karabüyü itemleri yoksa tamamen INT’e yüklenmemiz halinde kasmakta çok sıkıntı çekeriz. Başlangıç için 21. seviyeye kadar 3VIT 1INT vererek hpmizi yükseltip savunmamızı güçlendirme yoluna giderebiliriz. Her becerisine 1 vermiş 23. seviyedeki bir karabüyünün artık ilk masterını açmış olması gereklidir. Masterinizi güçlendirmek için INT’i yükselmenin vakti gelmiştir. 30. seviyeye kadar INT’e devam edin. 35. seviyede eğer üstünüzde iyi bir zırh ve kalkan, elinizde de iyi bir dolunay varsa zırhlı atınızla kasmaya başlayabilirsiniz. Zırhlı ata bindiğinizde gelen STR ve DEX arttırması sizin hasarınızı yükseltecek ve aldığınız zararı da düşürecektir. Artık INT’i mi yoksa VIT’i mi ilk olarak 90layacağınıza karar verin. Eğer masterlerinizin arasında karanlık koruma yoksa at üstünde kasan bir karabüyü için diğer skillerin hasarı önemli değildir. Fakat karanlık korumanız mastersa ya da hem kasıp hem vs atarım diyorsanız INT’e yüklenin. VIT ve INT’in 90 olmasının ardından DEX’i 90layın ve kalan değerleri STR’ye harcayın.
Eğer üstünüzde hiç HPli item yoksa ve zırh ve kalkanlarınız düşük geliştirmeye sahipse 30-40 VIT’in sizi idare etmesi zordur. Bu durumda 1VIT – 1INT ile VIT ve ardından INT 90a eriştirilmeli ve DEX’e yönelinmelidir.
35. seviyeden sonra at ile kasacaksak VIT, beceri ile kasmaya devam edeceksek INT’in ardından VIT’i 90layalım.

karabüyü sura statü dağılımı - Metin2 Tag Arşivi
Açıklama: karabüyü sura statü dağılımı hakkında, karabüyü sura statü dağılımı hakkında herşey, karabüyü sura statü dağılımı hakkında doğru bilinen yanlışlar, karabüyü sura statü dağılımı nedir, karabüyü sura statü dağılımı nerden düşer, karabüyü sura statü dağılımı metin2, metin2de karabüyü sura statü dağılımı nasıl yapılır konularını içerir.

Kategori: Metin2 Resmi, Oyun Klavuzu, PvP Karakter Klavuzları, PvP Server Oyuncu
Etiketler: en iyi karabüyü sura statü, en sağlam sura statü, en sağlam sura statü dağılımı, en sağlam sura statüsü, hem saglam hemde güçlü karabyü sura nsl yplr, int karabüyü sura vit, kara büyü statü, kara büyü

“Metin2 Yardım” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir